OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Mikołajek

30 grudnia 2017

Adoptowany przez wspaniałą rodzinę z Jaworzna. Dziękujemy!

Mikołajek trafił do nas po wypadku komunikacyjnym. Został uderzony w żuchwę przez co maluszek nie mógł jeść. Wypadek był prawdopodobnie konsekwencją kociego kataru gdyż Mikołajek był tak mocno zakatarzony, że wydzielina zatkała mu nosek i skleiła oczka. Biedaczek miał też kłopoty z oddychaniem. Po kilku tygodniach troskliwej opieki, Mikołajek doszedł do zdrowia, apetyt mu wrócił, je samodzielnie. Dopisuje mu dobry humor, lubi się bawić, świetnie sobie radzi jak na wszystkie nieszczęścia, które go spotkały.Oczko Mikołajka pozostanie już na zawsze zdeformowane, nie da się go zoperować. Mikołajek widzi tylko na jedno oczko, jego wygląd sporo odbiega od ideału, jednak wierzymy, że ten słodziak znajdzie swojego człowieka, który pokocha kociaczka takiego jakim jest.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!

Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ

Płeć; kocurek

Wiek; ur 09.2017

Rasa;europejska

Odrobaczenie/odpchlenie;tak

Szczepienie; wkrótce

Sterylizacja/kastracja;nie

Tel w sprawie adopcji: 784-366-841 lub 694-729-784

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ” adopcja Mikołajek” i oddzwonimy gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Dzięki współpracy z firmą Royal Canin każdy adoptowany kotek otrzyma wyprawkę która składa się z dwóch części,pierwszą część nowy opiekun otrzyma w schronisku a drugą po zalogowaniu się na stronie Royal Canin.