OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Marysia

26 marca 2018

Adoptowana przez sympatyczną panią z Bielska Białej.

Koteczka pojawiła się pod blokiem na Osiedlu Zasole, nie wiadomo skąd, tylną łapkę włóczyła za sobą. Niestety nie pozwoliła do siebie podejść, złapaliśmy ją klatką „żywołapką”. Myśleliśmy, że to dzika kotka, kicia miotała się w klatce, syczała. Natomiast w lecznicy, okazało się że to oswojona koteczka, kiedy była przygotowywana do operacji, tuliła się do rąk i mruczała, w końcu poczuła się bezpiecznie. Dziś kicia jest już po zabiegu, łapkę udało się poskładać, jednak Marysia nie jest do końca sprawna. Ma przykurcz mięśni w łapce, przez co chodzi troszkę „krzywo”, ale absolutnie w niczym jej to nie przeszkadza. Jest uroczym kociakiem, troszkę nieśmiałym, ale pomimo strachu pozwala się głaskać i brać na ręce. Mamy nadzieję, że ta wspaniała kotka szybko znajdzie swój upragniony domek, i ktoś pokocha ją pomimo lekkiej niepełnosprawności.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ

płeć: kotka
wiek: ur. ok. 11.2017r.
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: nie
sterylizacja / kastracja: wkrótce

Tel w sprawie adopcji: 784-366-841 lub 694-729-784

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Marysia” i oddzwonimy gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Dzięki współpracy z firmą Royal Canin każdy adoptowany kotek otrzyma wyprawkę która składa się z dwóch części,pierwszą część nowy opiekun otrzyma w schronisku a drugą po zalogowaniu się na stronie Royal Canin.