OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Dima

10 kwietnia 2019

Dima trafił do schroniska mocno zaniedbany, pokryty brudnym sfilcowanym futrem, oblepionym odchodami oraz z licznymi odparzeniami. Natychmiast zawieźliśmy Dimę do groomera, który uwolnił kocurka od cierpienia obcinając do zera skołtunione futerko. Okazało się, że pod futerkiem znajduje się skrajnie wychudzona kupka nieszczęścia 🙁 Dima miał wszystkie kosteczki na wierzchu, a jego skóra była  cieniutka jak pergamin. Pomimo wszystkich dramatów, jakich doznał ten kocurek, nadal kocha i ufa człowiekowi. Dima zawsze wita się z nami pełnym zachęty pomrukiwaniem, podchodzi do wyciągniętej dłoni, żeby otrzymać porcję głasków. Jest wielkim pieszczochem, zawsze chętnie wystawia główkę, żeby podrapać go po brodą. Na tą chwilę Dima czuje się już dobrze, nabrał ciałka i wigoru. Niestety Dima ma problemy z  trzymaniem kału 🙁 Kotek ma urwany ogonek, co najwyraźniej jest przyczyną jego problemów. Dima nie czuje, że się załatwia, dlatego niestety często znajdujemy jego kupy poza kuwetą, np na legowisku lub na podłodze. Zdajemy sobie sprawę, że kot z takim problemem ma praktycznie zerowe szanse na adopcję, nawet pomimo jego cudnego charakteru 🙁 Wierzymy jednak, że gdzieś tam jest ten jeden jedyny człowiek o wielkim sercu, który pokocha tego cudnego kocurka pomimo jego choroby.

Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć Dimę, najlepszym podarunkiem byłaby dla niego karma specjalistyczna która dobrze wpływa na kocurka, ale niestety jest dość droga i nie zawsze stać nas na jej zakup: Royal Canin Fibre Response

Karmę można dostarczać osobiście do schroniska od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00-16.00 lub można wysłać na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals, ul. Kamieniec b/n, 32-600 Oświecim, z dopiskiem „Dima”.

Zachęcamy również do odwiedzania tego miziaka w schronisku. Dima zawsze jest spragniony głasków oraz kontaktu z człowiekiem.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

płeć: kocur
wiek: ur. ok. 2015r.
umaszczenie: biało-czarne
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: tak
sterylizacja / kastracja: tak

Tel w sprawie adopcji: 692877699

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Dimy” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Wirtualnym opiekunem Dimy jest nasza wspaniała wolontariuszka – Klaudia Robak z Chrzanowa, dziękujemy 🙂