OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Alex

17 listopada 2017

Adoptowany przez wspaniałą rodzinę z Imielina. Dziękujemy!

Alex trafił do schroniska cały ubrudzony w oleju samochodowym. Nie wiemy jak do tego doszło, być może maluszek wpadł do jakiegoś zbiornika a być może przyczynił się do tego człowiek. Wykąpaliśmy kotka, wysuszyliśmy i teraz jego sierść jest czyściutka i mięciutka. Alex jest odrobinę wystraszony, ale każdego dnia robi postępy. Coraz chętniej pozwala brać się na ręce i coraz częściej zapomina o swoim strachu. Wystarczy odrobinę popracować nad jego zaufaniem, rozpieszczać i tulić a Alex stanie się prawdziwym miziakiem.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!

Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ

płeć; kocur
wiek; ur. 09.2017
rasa; europejska
odrobaczenie / odpchlenie; tak
szczepienie; tak
sterylizacja/kastracja; tak

Tel w sprawie adopcji: 784-366-841 lub 694-729-784

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ” adopcja Alex” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.