OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Mimi, trójłapka

10 kwietnia 2019

Mimi znalazła nowy  domek 🙂 Powodzenia kruszynko!

Mimi wróciła do schroniska, po ponad miesiącu od adopcji 🙁 Powodem zwrotu było to, że kotka jest wystraszona i siedzi skulona za wersalką 🙁 Tak bardzo przykro nam, że tą biedną kicię znowu spotyka nieszczęście. Powrót do schroniska zawsze jest dla zwierzaka wielką traumą. Prosimy o dobry, odpowiedzialny domek dla tej kochanej koteczki, taki na dobre i na złe.

Wcześniejszy opis:

Nie wiemy, co kiedyś spotkało tą kotkę… Na pewno nie było to nic dobrego  Być może została potrącona przez samochód lub człowiek celowo zrobił jej krzywdę… Może nawet wpadła we wnyki. Nie wiemy. Ale wiemy, że bardzo cierpiała, błąkając się na jednym z osiedli w Oświęcimiu. Jej tylna łapka była w połowie oderwana. Kotka się na niej wspierała, przez co ciągle tworzyły się nowe rany, a jej cierpienie było coraz większe. Trafiła do nas i bez chwili zastanowienia lekarze zdecydowali o amputacji łapki, by Mimi już nigdy więcej nie cierpiała. Kotka dobrze zniosła zabieg, dużo gorzej znosi pobyt w schronisku. Jest wystraszona, całymi dniami siedzi w swoim pudełeczku, gdzie czuje się bezpieczna. Mimi jest łagodną kotką, pozwala się wziąć na ręce i pogłaskać, jednak wszechobecny w schronisku hałas paraliżuje koteczkę. Mimi potrzebuje spokojnego domku, w którym będzie mogła otworzyć swoje serduszko i okazać jak wspaniałą jest kotką. Szukamy dla Mimi domu bez możliwości wychodzenia na dwór.

Jeśli nie możesz adoptować, a chciałbyś wesprzeć koteczkę, możesz to zrobić dorzucając grosik do faktury za jej leczenie POMAGAM

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

płeć: kotka
wiek: ur. ok. 2018r.
umaszczenie: bure
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: wkrótce
sterylizacja / kastracja: wkrótce

Tel w sprawie adopcji: 692877699

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Mimi” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ