OTOZ Animals Oświęcim logo
Za tęczowym mostem

Fuks

13 maja 2022

Nazwaliśmy go Fuks bo wydawało nam się że miał szczęście napotykając nas na swojej drodze… Znaleziony całkowicie bezradny w polach, niewidomy, zagubiony i porzucony ? Jedyne co zostało to stara, gruba, skórzana obroża na jego lichym ciałku. Gdy tylko spojrzało się w jego oczy, widać było jak wielką nadzieję ma w sobie. Lata zaniedbań, tułaczki spędzone zapewne na jakimś starym łańcuchu… Fuksik, a w zasadzie po naszemu Ślepcio był absolutnie psem cudownym! Zawsze radosny i wesoły, chętny na spacer i wspólne godziny na głaskanie i przytulanie, w niczym nie przeszkadzała mu jego niewidomość. Szkoda tylko że tak mało czasu dostaliśmy aby pokazać my czym jest miłość… Dlaczego nikt go nie pokochał? Dla ludzi był za brzydki, problemowy, a samo to że ktoś się go pozbył było wyznacznikiem że zapewne nic już z niego nie będzie… Straszne że nikt nie dostrzegł w nim tego co my ? Dzisiaj nasze serce rozpadło się na kawałki, napewno nie sprawiedliwie został on potraktowany na tym bezlitosnym świecie. Od życia chciał tylko miłości, ostatnie miesiące spędził z nami w cieple, z pełną miską jednak bez domu… Fuksik od niedawna zaczął czuć się coraz gorzej, chudł, tracił iskierkę i chorował jak na starość przystało. Ostatniego dnia na wybiegu bez nadzieii wpatrywał się w pustą ścianę… Jego Iskierka zgasła, nie znalazł na tym świecie swojego właściciela. Takich staruszków jak on w schronisku czeka jeszcze wiele, kto wie czy któremuś z nich uda się opuścić schronisko w stronę domu…

Fuksik to cudowny, sympatyczny psiak o strasznej przeszłości… Został znaleziony w polu, prawdopodobnie całe lata spędził przykuty łańcuchem co wskazywała gruba, wrośnięta obroża. Psiak mimo tego że jest niewidomy bardzo dobrze sobie radzi, świetnie ogarnia otoczenie i szybko się przyzwyczaja. Uwielbia oczywiście odpoczywać, spać , jednak spacery sprawiają mu mnóstwo radości!

Bardzo prosimy o dom dla tego starszego już psiaka jednak z sercem tak wielkim że pomieści w nim całą rodzinę! Fuksik jest bardzo przyjazny, uwielbia się czesać, nie ma w nim grama agresji.

Telefon w sprawie adopcji: 692 877 699