OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

Uzyskaliśmy kolejny wyrok za znęcanie się nad zwierzętami !

29 marca 2023

Uwaga! Drastyczne zdjęcia!

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu uznaje winną Agnieszkę Miłoń, która w dniu 14 września 2019r. w Brzeszczach, działając w zamiarze bezpośrednim, dokonała zabicia sześciu szczeniąt rasy mieszanej, w ten sposób, że rzucała nimi o ścianę i deptała je, czym u każdego z nich spowodowała obrażenia w postaci: okolica pyska powalana krwią, zasinienie błony śluzowej jamy ustnej, rozległe wylewy krwawe w tkance podskórnej okolicy głowy, rozległe uszkodzenia kości mózgoczaszki z penetracją do jamy mózgowej, w jamie mózgowej wylewy krwawe, zmiażdżenie tkanki mózgowej, obustronne oderwanie wszystkich żeber w okolicy kręgosłupa, w jamie klatki piersiowej obecność obfitej ilości krwi i skrzepów krwi, przerwanie ciągłości opłucnej i pęknięcia miąższu płuc, w jamie brzusznej obecność krwi i skrzepów krwi, liczne pęknięcia torebki i miąższu wątroby, które to obrażenia spowodowały wstrząs krwotoczny i hypowolemiczny skutkujący śmiercią tych zwierząt, przy czym działała ze szczególnym okrucieństwem wyrażającym się działaniem brutalnym, drastycznym i przysparzającym szczeniętom intensywnych cierpień, – tj. o czyn z art. 35 ust 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt w zw. z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt.

Wymierzył jej karę:

– Jednego roku pozbawienia wolności

– Zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 10 (dziesięciu) lat

– Nawiązkę w wysokości 2000tys złoty na rzecz OTOZ Animals Oświęcim

– Podanie wyroku do wiadomości publicznej na okres 6miesiecy na stronie internetowej OTOZ Animals Oświęcim

 

Podczas tej interwencji zostały odebrane przez nas 3 dorosłe suki oraz 2 żywe szczenięta, które niestety ze względu na obrażenia trzeba było poddać eutanazji.

**************************************************************************

Schronisko na Kamieńcu w Oświęcimiu prowadzone przez OTOZ Animals o. Oświęcim jest dotowane przez Urząd Miasta Oświęcim.

Zwierzęta odebrane interwencyjnie są utrzymywane z Waszych datków, zbiórek publicznych oraz 1,5%, nasi inspektorzy pracują w ramach wolontariatu.

Chcesz nas wesprzeć, przekaż nam swój 1% wpisując KRS: 0000069730 „cel szczegółowy 1,5%” SCHRONISKO W OŚWIĘCIMIU.

Dziękujemy i imieniu bezdomnych zwierząt!