OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

Najwyższy wyrok w historii Polski za znęcanie się nad zwierzęciem.

14 maja 2019

Najwyższy w historii Polski wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem – 4 lata i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za zabicie pieska Nera ze szczególnym okrucieństwem!

Uwieńczeniem wieloletniej walki OTOZ Animals o sprawiedliwość dla zwierząt jest PRAWOMOCNY wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach.

Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem oskarżony Łukasz N. z Lędzin otrzymał 4 lata i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dodatkowo: zakaz posiadania zwierząt na okres 15 lat i 6 tysięcy nawiązki na ochronę zwierząt – 3 tysiące dla OTOZ Animals i 3 tysiące dla Przystani Ocalenie, która także brała udział w tej sprawie.

W uzasadnieniu wyroku brzmiały słowa cyt.: ” wynaturzone zachowania pozbawione cech człowieczeństwa”, ” brak jakichkolwiek hamulców moralnych”, ” przemoc, która nie ma kary ulega eskalacji , nie można powoływać się na niskie wyroki sądowe w apelacjach tzw. „adwokatów diabła”, „przyznanie się do winy nie może być okolicznością łagodzącą, bowiem ma charakter czysto instrumentalny” itp.

Strasznie przykre, że wciąż dochodzi do takich aktów przemocy wobec zwierząt.

Oby ten precedens otworzył drogę do dalszych takich orzeczeń w podobnych sprawach.