OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Zbyszko i Agatka

30 stycznia 2018

Adoptowane przez wspaniałą rodzinę z Karniowic. Dziękujemy!

Zbyszko i Agatka to rodzeństwo kociaków, które z dnia na dzień straciły swój dom. Ich właściciel starszy, samotny pan nie był w stanie się już nimi opiekować, więc kociaki trafiły do schroniska. Wychowane w tym samym domu, w takich samym warunkach, przez tego samego człowieka, jednak z charakteru są zupełnie różne, jak to często u rodzeństw bywa 😉 Zbyszko jest milusińskim przyjaznym kocurkiem, łaknącym kontaktu z człowiekiem, okazującym swoją miłość i swoje zaufanie każdemu napotkanemu człowiekowi. Agatka jest skryta, nieufna, sprawia wrażenie półdzikiej, przerażonej otaczającą ją rzeczywistością, w której się znalazła. Jest bardzo wrażliwą i delikatną kotką, nagły ruch czy huk sprawia, że kicia kuli się w swoim koszyczku, który jest jej azylem i z którego najchętniej nie wychodziłaby wcale. Jednak, jeśli ktoś zechce poświęcić jej troszkę więcej czasu niż tylko zdawkowe rzucenie okiem, zauważy w niej uroczą, pełną miłości kicię. Agatka potrzebuje dużo spokoju i miłości, aby mogła w pełni zaprezentować, jak wspaniałym jest kotem.
Filmiki: Agatka i Zbyszko i Agatka

Z uwagi na to, że kociaki są ze sobą mocno zżyte, byłoby cudownie, gdyby ktoś dał im wspólny domek na resztę ich życia W domu, w którym przebywały do tej pory Zbysiu i Agatka, zdarzało im się czmychnąć latem na posesję przy domu, ale szybko wracały, dlatego kotki mogłyby się dobrze czuć w domku wychodzącym z daleka od ruchliwej drogi, na której jest duże ryzyko, że mogłyby stracić życie.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!

Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ

płeć: kocur (biało-bury), kotka (szaro-bura)
wiek: ur. ok. 03.2017r.
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: tak
sterylizacja / kastracja: tak / tak

Tel w sprawie adopcji: 784-366-841 lub 694-729-784

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ” adopcja Zbyszko i Agatka” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Dzięki współpracy z firmą Royal Canin każdy adoptowany kotek otrzyma wyprawkę, która składa się z dwóch części, pierwszą część nowy opiekun otrzyma w schronisku a drugą po zalogowaniu się na stronie Royal Canin.