OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Nuka

11 maja 2017

To już pół roku minęło od czasu jak Nuka trafiła do schroniska. Miała dom, rodzinę, lecz nagle z jakiegoś powodu została oddana do schroniska. Niestety psy nie są wstanie opowiedzieć tego co w życiu ich spotkało, możemy się tylko domyślać, poznając zachowanie pieska.

Nuka jest przyjazną, kochaną psinką, uwielbia człowieka,  czasem okazuje to tak mocno, że skacze jak piłeczka i liżąc po twarzy, ale staramy się ją oduczyć takiego zachowania ;), jeśli jest okazja od razu wskakuje na kolana i prosi o głaski ;), jest bardzo kontaktową psiną. Uwielbia zabawy ze sznurkiem lub piłką, z aportami różnie jest ;).

Ma niespożyte pokłady energii, zabierana na spacer biega w kółko jak szalona, ale też potrafi zachowywać się spokojnie, jeśli tego od niej wymagamy. W boksie niestety smutnieje bardzo, wysiaduje na murku patrząc smutnym wzrokiem. Bez problemu dogaduje się z innymi psami, nawet w sytuacjach nietypowych potrafi zachować spokój, trzeba przyznać, że większości wypadków nawet bez słów wie, co od niej oczekujemy. Uwielbia jeździć autem, chętnie wskakuje do środka i zachowuje spokój. Może nie jest jakimś rasowym psem, zwykły kundelek, ale ma w sobie urok, opadające proste uszka, krótkie łapki i prosty, podniesiony ogon liska, dodają jej uroku.

Jest bardzo energiczną psiną, więc wystawiliśmy ją do zawodów w dogtrekkingu na dystansie 5km, gdzie z wolontariuszem naszego schroniska zdobyła 2 miejsce. Wędrówki po górskich szlakach, a nawet spokojne biegi uwielbia, naprawdę ciężko ją zmęczyć, do tego bardzo dobrze trzyma się opiekuna i nie wpada pod nogi.

Idealnym opiekunem dla Nuki byłaby dla niej osoba aktywna fizycznie, która zapewniłaby możliwość spalenia pokładów energii, które posiada ta psina. Za czas poświęcony jej odwdzięczy się potężną ilością miłości i pozytywnej energii. Jest bardzo inteligentnym psem, który sprawia wrażenie, że potrafi czytać nasze myśli.

 

płeć:samica
wiek:ur.ok.2013r.
odrobaczenie:tak
sterylizacja:tak
szczepienia:tak
chipowanie:tak
waga:około 11kg

Potencjalny opiekun, adoptujący psa może skorzystać z bezpłatnego spotkania z dogoterapeutą i instruktorem szkolenia psów- Dariuszem Czyżyckim, który chętnie udzieli porad odnośnie adaptacji, szkolenia i zachowań psa.

Kontakt:

500-404-996 ;  691-485-682, 692-111-000   Zainteresowanych adopcją prosimy o sms „Nuka” i oddzwonimy wolnej chwili.