OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Maniuś

14 września 2018

Znalazł domek 🙂 dziękujemy

ADOPCJA? Adopcja to szansa dla danego zwierzęcia, spróbować innego życia. Nie takiego za krat schroniska czy ciężkich warunków. Staramy się poprawiać zwierzętom warunki a nie je pogorszać…

Ktoś się spyta po co są wizyty po adopcyjne? Właśnie dla takich sytuacji jak ta.

Maniuś poszedł do adopcji kilka miesięcy temu w bardzo dalekie miejsce. Nasi wolontariusze zawieźli go kawał drogi z nadzieją, że dostanie nowy dom na godną starość. Przy okazji wczorajszego marszu w Warszawie, pojechali na wizytę po adopcyjną.

Na miejscu zastaliśmy Panią, która stwierdziła, że wizyty po adopcyjne powinny być zapowiedziane bo to właśnie dziś syn zabrał Maniusia na spacer do Warszawy ale… Przecież Maniek ledwo chodzi i odrazu wiedziałyśmy, że Pani kłamię. Po wykonaniu telefonu do syna okazało się, że jednak jest w pracy i nie ma ze sobą psa. Gdy Pani w końcu zrozumiała, że nie odpuścimy zgodziła się nam pokazać Mańka…
To co zobaczyliśmy na pewno nie było polepszeniem warunków tego psa. Przez wiadomości właściciel wysyłał nam zdjęcia psa w domu na kocykach a gdy przyjechaliśmy pies siedział w maleńkiej zagrodzie… Bez jedzenia i wody… Maniek jest bardzo starym psiakiem przez to do życia nie potrzebuje wiele ale jednak zostawienie go w takich warunkach byłoby czymś potwornym.

Tak o to Maniek zwiedził z nami Warszawę i uczestniczył w demonstracji (oczywiście siedział w torbie bo jego wiek już nie pozwala na szybsze chodzenie). Maniek jest psim staruszkiem i szuka domu domku na godną starość. Słabo widzi i słyszy. Ze względu na wiek ma problemy z zachowaniem czystości. Szukamy mu opiekunów, którzy będą wyrozumiali i dadzą mu trochę miłości.

płeć: samiec
wiek: ur. ok. 2002r.
odrobaczenie: tak
szczepienia: tak
kastracja/sterylizacja: nie ( ze względu na wiek)
chipowanie: tak
waga: około 5 kg

Kontakt: 696-321-132, 692-877-699, 880-289-576

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać tel. prosimy o sms ” adopcja Maniusia” i oddzwonimy w wolnej chwili.

Maniek szuka również opiekuna wirtualnego.