OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Guffi

1 kwietnia 2020

Guffi został adoptowany przez rodzinę z okolic Poznania, dziękujemy. 🙂

 

💔 Kiedy śmierć zagląda psu w oczy, kiedy próbuje przecisnąć się przez kraty boksu. Jakby miała listę, na której widnieje jego imię. Śmieje się prosto mu w pyszczek. Gdyby mogla, założyłaby się o wszystko, że żywy nie opuści schroniska. W końcu nikt nie dostrzega starych psów, chociaż one widzą miłość we wszystkich.

🐶 Guffi potrafi kochać jak nikt, ale nie przyjdzie mu to udowodnić. Świat o nim zapomni, chociaż jeszcze żyje, to już go każdy przekreślił. Nie zdążył nikogo rozkochać, skraść nawet jednego serca. Był nawet ofiarą człowieka, która postanowiła go skrzywdzić i złamać bez szans na poskładanie.

Psie serce może skleić tylko drugie serce, które potrafi kochać. Guffiego pokochać nikt nie chce, zamiast uczucia są kolejne pęknięcia, blizny po nadziei i straconych marzeniach.

A on nie narzeka, znosi upodlenia dzielnie, chociaż nie sposób nie dostrzec rozpaczy w jego oczach. Powinien być dumny, dostojny, dzielny, a on ze spuszczoną głową samotnie drepta po swym mikroskopijnym świecie – w schroniskowym kojcu.

🖊 Kiedy piszemy o nim ogłoszenie, czujemy niemoc, beznadzieję. Będziemy je odświeżać, aż w końcu jego serce przestanie bić na zawsze, a my usuniemy napisaną treść i zastąpimy jednym zdaniem, że nie ma go już z nami i odszedł za Tęczowy Most…bo starych psów nie kocha nikt, chociaż one kochają wszystkich.

🙏 Pomóżcie nam zmienić scenariusz jego życia.

🐾 Guffi jest łagodny, cierpliwym, uległym psem. Nie wykazuje agresji, dzielnie znosi nawet zabiegi weterynaryjne i pielęgnacyjne. Akceptuje inne psy. Nie sprawia żadnych problemów.

Czy mimo to pozwolisz mu umrzeć, czy dasz mu ostatnią a zarazem pierwszą szansę, jaką nie dał mu nigdy nikt?

 

płeć: samiec
wiek: ur.ok.2010r.
odrobaczenie: tak
kastracja/sterylizacja: tak
szczepienia: tak
chipowanie: tak
waga: około 28 kg

Kontakt: 692 877 699 lub 880289576

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać prosimy o sms „adopcja Gufii” i na pewno oddzwonimy w wolnej chwili.

Wirtualnym opiekunem Guffiego jest Pani Marzena Wilk-Grabowska z Grojca. Dziękujemy bardzo !