OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Figo

5 maja 2017

Adoptowany przez sympatyczną panią z Brzeszcz. Dziękujemy!

Figo, cudnej urody koteczek, który już raz zawiódł się na człowieku. Przez kilka tygodni Figuś miał domek, lecz niestety otrzymaliśmy „reklamację” ponieważ  kotek nie spełnił się w roli towarzysza zabaw dla dziecka. Koteczek, ze złamanym sercem, wrócił do schroniska. Figo jest płochliwy. Chciałby podejść do człowieka, jednak strach bierze górę i kotek rezygnuje z  kontaktu. Figuś chętnie bawi się, je karmę z ręki, ale płoszy się gdy ktoś próbuje go pogłaskać. Szukamy dla niego doświadczonego i cierpliwego opiekuna, który da Figusiowi tyle czasu ile tylko koteczek będzie potrzebował na to, żeby zaufać, podejść, pokochać.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami.
W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ

Wirtualna adopcja: kotek jest objęty wirtualną adopcją przez osobę chcącą pozostać anonimową. Dziękujemy 🙂

płeć: kocur
wiek: ur. ok. 2016r.
umaszczenie: popielato-bure
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: tak
sterylizacja / kastracja: tak

Tel w sprawie adopcji: 784-366-841
W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ” adopcja Figo” i oddzwonimy gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

20170304_134006 20170309_100354