OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

Twój 1 % ratuje życie skrzywdzonych zwierząt !

15 marca 2020

Wypełniając swój PIT wpisz w rubrykę 124 nasz numer Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000069730

a w rubryce „cel szczegółowy 1%” wpisz

SCHRONISKO W OŚWIĘCIMIU

Zachęcamy również, aby w rubryce „Informacje uzupełniające” zakreślić „Wyrażam zgodę”. Pozwoli to na przekazanie nam Państwa adresu przez Urząd Skarbowy.

Zjawisko bezdomności psów i kotów rośnie z każdym rokiem, jednak środki na utrzymanie Schroniska nie zmieniają się znacząco właściwie od lat. Niestety już teraz wiemy, że aby utrzymać Schronisko, będziemy musieli zdobyć kwotę równą lub większą od przyznanej dotacji z Urzędu Miasta. Rosną ceny leków, karmy, wszystkich mediów /prąd, woda, gaz itp/ a zwierząt wciąż przybywa. Warunki są ciężkie, a budynek wymaga ciągłych napraw. Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie dalej pomagać skrzywdzonym zwierzętom, dlatego prosimy o wsparcie poprzez przekazanie 1% z podatku.

Tylko w ubiegłym roku znaleźliśmy domy dla 219 psów i 326 kotów

Bardzo prężnie działa też nasz inspektorat ds ochrony zwierząt, który przeprowadził w zeszłym roku 366 interwencji w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Z zebranych środków z 1 % wspieramy nie tylko Schronisko dla bezdomnych zwierząt, ale także część środków przeznaczamy na zwierzęta uratowane podczas interwencji, które umieszczamy w domach tymczasowych lub w sprawdzonych hotelikach dla zwierząt.

Nasi inspektorzy działają wyłącznie charytatywnie, poświęcając na ratunek zwierzętom niemal każdą wolną chwilę swojego czasu oraz pieniądze na paliwo, by dojechać wszędzie tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Najczęściej pragniemy poprawić warunki bytowe zwierząt u ich obecnych opiekunów. Niejednokrotnie pomocy udzielaliśmy także właścicielom, którzy z powodu biedy cierpieli nie mniej niż ich zwierzęta.. Zawsze staramy się pomóc, lecz niestety zdarza się, że musimy sięgnąć po inne środki, by uratować skrzywdzone zwierzęta i wtedy sprawy mają swój wynik w Sądzie, gdzie występujemy w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Nigdy się nie poddajemy.  Nieustannie walczymy do końca o sprawiedliwość.

Wszystkie działania możemy przeprowadzać tylko dzięki hojności Darczyńców, za co serdecznie dziękujemy!

Będziemy teżwdzięczni za datki przez cały rok.

Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim:

 PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698

” Nikomu nie wolno zamykać oczu na cierpienie albo udawać, że się go nie dostrzegło…   Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą. „

Albert Schweitzer