OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

STAWIAMY SEMI NA 4 ŁAPY!

10 sierpnia 2017

Ile warte jest godne życie bezdomnego psa? Dla nas jest bezcenne. Zawsze walczymy o dobre życie naszych podopiecznych , jeśli tylko jest cień nadziei. Tym razem walczymy o Semi, która nadziei nigdy nie straciła i jest dla nas symbolem walki.

Gdy do nas trafiła, miała niedowład tylnych łap i włóczyła nimi po ziemi. Została zabrana do doskonałego specjalisty w tej dziedzinie – Dr. Nowaka z Czech. Okazło się, że Semi w młodości wypadł krążek międzykręgowy (dysk) i uszkodził rdzeń kręgowy, który spowodował, że Semi utraciła czucie w tylnych łapkach. Jak można jej pomóc? Tylko i wyłącznie dobrą rehabilitacją. Musimy nauczyć Semi tzw. chodzenia rdzeniowego (wyuczonego) . Sunia ma również problem z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych, ponieważ niejednokrotnie przy próbie wypróżnienia, Sunia po prostu upada. Dlatego rehabilitacja nie tylko pomoże jej normalnie chodzić, ale również znacznie poprafi komfort życia.

Semi to wesoła i energiczna sunia. Kocha cały świat. Za choćby chwilę w obecności człowieka jest w stanie oddać swoje życie. Uwielbia się bawić, jednak łapki nie zawsze jej w tym pozwalają. Uwielbia biegać, lecz niestety bardzo często upada i wtedy z rozpaczy ściska nam serce, bo widzimy, jak Semi cierpi.

Dlatego postanowiliśmy, że zawalczymy dla niej o lepsze, bardziej komfortowe życie. Rehabilitacja będzie odbywał się stacjonarnie w przychodni weterynaryjnek ROCH-VET w Bielsku Białej. W zależności od postępów może trwać miesiąc lub dwa. Każdy dzień pobytu Semi w ośrodku to koszt 100zł, czyli miesięcznie opłata wynosić będzie 3000zł. Sunia będzie pod bacznym okiem najlepszych specjalistów. Będzie wykonywała ćwiczenia (m.in. chodzenie na bieżni wodnej), które mamy nadzieję przywrócą jej pełną sprawność i pozwolą normalnie żyć.

Być może prosimy o wiele, ale każdy kto zna Semi wie, że warto dla niej zawalczyć. Tutaj jest ogromna szansa, że się uda… Że Semi będzie mogła normalnie chodzić i właściwie stanie się, jak każdy zdrowy psiak. Mamy nadzieję, że dzięki temu zwiększymy również szansę na jej adopcję.

 

Teraz pytamy naszych przyjaciół… czy pomożecie nam w tej walce? Kwota niestety przekracza nasze możliwości, ale wierzymy, że uda nam się uzbierać choć połowę. Nie poddamy się, bo Semi przecież nigdy się nie poddała. Wiemy, że dzięki tej rehabilitacji Semi w końcu stanie na swoich czterech łapkach i będzie mogła biegać szczęśliwa z innymi psiakami po łące… Jest to nasze największe marzenie. Semi jest już zapisana i w środę (tj. 16.08.2017r.) zaczniemy walkę o jej łapki. Za każde wspracie dziękujemy w imieniu własnym i Semi. Wiemy, że najpiękniejszym podziękowaniem będzie widok biegającej i szczęśliwej suni i my obiecujemy,że jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość to nie przestaniemy walczyć, choćby do utraty sił, bo wiemy, że warto!

Zbiórka dla Semi trwa na pomagam.pl -> https://pomagam.pl/semi

Jeśli ktoś zechciałby wspomóc Semi robiąc tradycyjny przelew, można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na nasze konto bankowe z dopiskiem ” rehabilitacja Semi ” 

  • Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim:
     PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698
  • Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim dla przelewów zagranicznych:
    PL 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698 SWIFT: BPKO PL PW