OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności, Znalazły dom - od września 2011r

Dwa niedowidzące kociątka błagają o dom

26 sierpnia 2015

Udało się!!!! W dniu 10.10 nasze kochane „ślepotki „Hania i Helenka zamieszkały razem w nowym domku.Zostały adoptowane przez przesympatyczną rodzinkę ze Spytkowic.DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!:-)

Ktoś rozmnożył swoją kotkę, ktoś nie pomyślał, lub było mu obojętne jak wiele nieszczęścia sprawi żywym istotom, swoim okrutnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem. I znów zawinił człowiek… Czy inny człowiek może to jeszcze naprawić..? Czy znajdzie się ktoś, kto odmieni ich nieszczęśliwy los, da im miłość i dom pomimo wszystko ?

Dwa kocięta, dwa wystraszone serduszka, oderwane od matki, porzucone w trawie. Męczone kocim katarem, nieleczone, straciły nadzieję, poddały się…, czekały na śmierć . W swoim nieszczęściu ktoś dostrzegł ich tragedię i przywiózł kocięta do schroniska. Rozpoczęliśmy walkę o ich życie i zdrowie. Maluszki zadziwiająco szybko stanęły na nogi. Niestety pomoc przyszła zbyt późno, byśmy mogli uratować ich wzrok. Wciąż próbujemy zrobić wszystko, aby doprowadzić do jak najlepszej sprawności oczu kociąt, ale już jest niemal pewne, że ślad po chorobie pozostanie i kociaki będą częściowo niedowidzące.

A teraz inna strona tych małych puchatych mruczków. Niewiarygodnym wydaje się jak wiele w nich miłości do człowieka, jak wiele w nich radości z życia, chęci do pieszczot, tulenia i zabaw. Są tak urocze, że kradną serce przy pierwszym spotkaniu! Z jednej strony nieśmiałe – często kociaki niedowidzące mają pewną dozę ostrożności i nieśmiałości, z drugiej strony mały sygnał ze strony człowieka i już ogonki stoją w górze, grzbiety wyciągają się do głaskania, główki przechylają się, by jak najlepiej widzieć „kto to jest ??” 😉

Możecie nam wierzyć, kociaki po takich przejściach, z wadami wzroku, potrafią jakby kochać bardziej i widzą jakby więcej niż inne istoty. Możecie być pewni, że to właśnie one przyjdą do Was , by złagodzić smutki, by wymruczeć spokój do zmęczonego trudnym dniem ucha… jeśli tylko pozwolicie im siebie pokochać, jeśli przyjmiecie je do swego domu i pokażecie, że mogą się czuć bezpiecznie, że mogą być piękne – w Waszych oczach.

Adopcja razem – szczyt naszych i ich kocich marzeń

Adopcja pojedyncza – także spełnienie marzeń

Nie pozwólcie , by pozostały w schronisku na zawsze i tam zakończyły swoje smutne życie 🙁

 

Dzięki współpracy z firmą Royal Canin każdy adoptowany kotek z naszego schroniska , otrzyma wyprawkę w postaci suchej karmy Royal Canin ( 400 gram), saszetkę mokrej karmy Royal Canin, pojemnika z miarką do suchej karny, pluszową myszkę do zabawy, nalepkę na samochód „kot w aucie”, książeczkę edukacyjną, oraz jednorazowy transporterek z tektury dla kociaków :)

Bez tytułu

płeć: koteczki

wiek: urodzone około 01 lipca 2015r.

odrobaczenie:tak

Tel.kontaktowe w sprawie adopcji: 784-366-841

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ” adopcja niedowidzącego kotka / kotów ” i oddzwonimy gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Jeśli ktoś zechce wesprzeć kociaki finansowo w leczeniu, to będziemy wdzięczni za jakiekolwiek wpłaty  (tytułem : ” niedowidzące kocięta”)

  • Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim:
     PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698
  • Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim dla przelewów zagranicznych:
    PL 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698 SWIFT: BPKO PL PW