OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

DZIEŃ MATKI

26 maja 2018

Dziś szczególny dzień, święto wszystkich matek, kochających, troskliwych, tych na które zawsze można liczyć. Miłość macierzyńska pełna jest oddania i poświęcenia, nie tylko w świecie ludzi, ale także w świecie zwierząt. W tym szczególnym dniu, chcielibyśmy przedstawić nasze bohaterki, kocie mamy, którym przyszło wychować potomstwo w schronisku. Mamy, które pomimo trudności starają się ze wszystkich sił zapewnić swoim dzieciom opiekę i bezpieczeństwo. Codziennie obserwujemy jak wielką czułością kocie matki darzą swoje kocięta.

Amelia – urodziła jedno kociątko, jednak przyjęła pod swoją opiekę dwa osierocone maluszki, znalezione na śmietniku. Bez pomocy Amelii, maluszki miałyby nikłe szanse na przeżycie.

Chiquita – urodziła swoje dzieci w kotłowni. Wcisnęła się głęboko w stertę drewna na opał, nie umiała znaleźć lepszego schronienia dla swoich dzieci. Urodziła szóstkę kociąt i bardzo troskliwie zajmuje się swoją gromadką uroczych berbeci 🙂

Miaukotka – matka czwórki kociąt. Maluchy są wyjątkowo żywiołowe, ciągle rozbiegane, non stop szaleją. Miaukotka, chociaż widać, że zmęczona, bezustannie dogląda i pielęgnuje swoje rozbrykane potomstwo 😉

Muffinka to dzika kotka, urodziła kocięta pod gołym niebem, nie była w stanie zapewnić im schronienia. Dziś już jest bezpieczna i może w spokoju wychować swoje kocięta, nie obawiając się o ich życie.

Tysia – kocia piękność, która urodziła trójkę maluszków. Kotka ma spory apetyt, zawsze głośno dopomina się o jedzenie, jednak kiedy miska się napełni, Tysia siada z boku i czeka, aż najpierw najedzą się jej dzieci. One są dla niej najważniejsze.

Dla kociąt nie ma lepszej opieki niż ta od prawdziwej lub przybranej kociej mamy. Niestety nie wszystkie kocięta miały tyle szczęścia. Pod naszą opieką są też kociaczki, które nie mają żadnej mamy. Zostały znalezione jako kilkudniowe maluszki, prawdopodobnie wyrzucone przez ludzi. Jedyną szansą na przeżycie tych kociąt jest karmienie ich specjalistycznym mlekiem zastępczym. Kocięta muszą być karmione co dwie godziny a więc nasze zapasy mleka szybko się kurczą. Być może ktoś z Państwa zechciałby wspomóc nasze maluszki i zakupić dla nich pokarm?

Podajemy przykładowy link do mleka, którym karmimy nasze kocie dzieciaczki:
http://www.zooplus.pl/…/karmy_specjali…/mleko_dla_kota/30508
https://zooart.com.pl/product-pol-16642-ROYAL-CANIN-Convale…

Potrzebujemy również karmy w puszkach oraz karmy suchej dla kociąt, które pomału uczą się jeść samodzielnie np.: http://www.zooplus.pl/…/karma_…/animonda_rafine_carny/652251
http://www.zooplus.pl/…/karma_dla_…/royal_canin/kitten/31440

Bardzo chętnie przyjmiemy też mięso z kurczaka. Najlepiej surowe lub mrożone.

Ponadto, jak zawsze przy kociętach, potrzebne są podkłady, chusteczki nawilżane, kocyki i zabawki.

Dary można dostarczać osobiście w godzinach pracy schroniska od 8.00 do 16.00 lub wysłać na dres:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals
Ul. Kamieniec (bez numeru)
32-600 Oświęcim.
Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękujemy!