OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

10 lat walki o poprawę losu bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt.

1 kwietnia 2020

Dzisiaj mija 10 lat, odkąd przejęliśmy schronisko dla bezdomnych zwierzat w Oświęcimiu, które prowadzone było przez zakład usług komunalnych. To właśnie 10 lat temu rozpoczęliśmy ciężką, wymagającą wiele łez, wysiłku i wyrzeczeń walkę o poprawę losu bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt.

Kiedy przejęliśmy schronisko było w nim bardzo skromnie. Przez te 10 lat włożyliśmy mnóstwo pracy, by zwierzęta znalazły w nim spokój i bezpieczną przystań. Wybudowaliśmy nowe boksy dla psiaków oraz wybiegi. Postawiliśmy wymarzoną woliere dla kotów i w tym roku również nowe boksy. Wyremontowalismy wszystkie pomieszczenia gospodarcze oraz postawiliśmy izolatke dla kociąt. Znacznie poprawiliśmy warunki bytowe zwierząt w schronisku. To, z czego jesteśmy najbardziej dumni to spacery dwa razy dziennie, które mają nasze pieski. Dzięki temu w ich szarą rzeczywistość wprowadzamy każdego dnia trochę barw i szczęścia.

Wiele wspaniałych ludzi jest z nami od samego początku. Widzieli nasze starania. Brali udział w wielu cudownych chwilach. Widzieli też czasami, gdy brakowało nam sił, by kolejnego dnia wstać i przyjść do pracy. Praca w schronisku to trudna misja, którą każdy z nas z dumna nosi na swoich barkach. Przez te wszystkie lata uratowaliśmy tysiące zwierząt. Nie tylko psów i kotów, ale również gryzoni, ptaków, zajęcy, saren oraz innych dzikich zwierząt. Jednak to wszystko jesteśmy w stanie robić dzięki Państwa wsparciu. Od początku naszej działalności wsparliście ponad 100 zbiórek utworzonych na leczenie naszych zwierząt. Co roku wspieracie zbiórkę na ogrzewanie, zapewniając tym samym ciepłą zimę naszym psom i kotom. Nasze słowa nigdy nie będą w stanie wyrazić wdzięczności za Wasze wsparcie. Dziękujemy również naszym wspaniałym, niezłomnym i niezastąpionym wolontariuszom. Oni są słońcem w naszym schronisku. Dzięki nim tak wiele zwierząt znalazło kochające domy i na nowo zaufało człowiekowi. Dziękujemy również inspektorom, którzy niezależnie od pogody pokonują setki kilometrów, by dotrzeć wszędzie tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Dziękujemy osobom adoptującym, bo to właśnie oni odmieniają życie naszych podopiecznych. Dziękujemy, że razem z Wami mogliśmy tak wiele zrobić przez te wszystkie lata.

 

Pomóż nam pomagać dalej. Wciąż znajdujemy w sobie siłę i wiarę, by każdego dnia być głosem tych, które nie mówią. 

Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim:

 PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698