OTOZ Animals Oświęcim logo
Aktualności

Fredi – skazany na śmierć?

8 października 2018

https://pomagam.pl/walkaofrediego 

Dramatyczne zgłoszenie – potrącony starszy pies konający w trawie. Natychmiastowa pomoc! Okazało się, że jego łapki i kręgosłup są całe, jednak przy odbycie pokazał się ogromny guz, do tego rój pcheł, chore zęby i pełno kołtunów. Dodatkowo guz na nadnerczach i chora wątroba. Fredi otrzymał pomoc, jednak dzień później okazało się, że w jego przedniej łapce nie ma czucia – czeka go amputacja 🙁

 

 

 

Tak wiele dla tak małego ciałka…

 

 

 

 

 

 

 

Przede wszystkim pozbyliśmy się pcheł. Fredi został ostrzyżony i wykąpany – za co serdecznie dziękujemy Pani Beacie Wieczorek !

 

 

 

 

Poddaliśmy go operacji usunięcia guza przy odbycie, kastracji i usunięcia kamienia nazębnego oraz kilku chorych zębów. Fredi przez kolejne dni odsypiał całe swoje cierpienie i ból. W końcu poczuł się bezpiecznie, wybrał sobie nawet swoją ulubioną podusię i spędza na niej całe dnie. 

Fredi ma ogromną chęć życia. Już dzień po wypadku  chętnie jadł i cieszył się na myśl o spacerku. W tym malutkim – 8 kg ciałku jest nadzieja i wiara w lepsze życie. Kim trzeba być, żeby doprowadzić psa do takiego zaniedbania? 🙁 Zapewne w większości schronisk byłby uśpiony w dniu wypadku. Ale daliśmy mu cień szansy. Mimo braku środków finansowych na tak kosztowne leczenie, walczymy o lepszy los dla Frediego i mamy nadzieję, że wspomożecie nas i psiaka w tak ciężkiej i długiej walce.

 


Konto bankowe Towarzystwa OTOZ Animals Oddział Oświęcim:

 PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698