OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Miki

7 kwietnia 2019

Miki znalazł wspaniały domek 🙂 Powodzenia słodziaku!

Miki któregoś dnia pojawił się na działkach, wśród kotów dokarmianych przez naszą zaprzyjaźnioną karmicielkę. Od razu widać było, że dzieje się z nim coś złego. Kot był bardzo osłabiony i osowiały. Karmicielka zabrała go do schroniska prosząc o pomoc dla kocurka. Po dokładnych badaniach okazało się, że Miki ma cystę w uszku. Powoduje to u niego zawroty głowy, kotek czasem zachwieje się straci równowagę, ma też przekrzywioną główkę. Miki jest w trakcie leczenia, nie wiemy jeszcze jaki będzie finał tej historii, być może uda się wyleczyć kocurka a być może będzie musiał żyć z tymi zawrotami. Miki świetnie sobie radzi mimo swojej choroby, chodzi po boksie i nawołuje w nadziei na porcję pieszczot, wskakuje na półeczkę,  gdzie leży jego ulubiony kocyk. Jest wspaniałym przyjaznym kotem, uwielbia głaski i cudownie mruczy podczas miziania. Być może ktoś zechciałby pokochać Mikiego, pomimo jego choroby? Szukamy dla koteczka domu bez możliwości wychodzenia na dwór, koniecznie z osiatkowanym balkonem lub oknami.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

płeć: kocur
wiek: ur. ok. 2014r.
umaszczenie: bure
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: wkrótce
sterylizacja / kastracja: wkrótce

Tel w sprawie adopcji: 692877699

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Miki” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ