OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Lusia

1 czerwca 2019

Lusia to bardzo grzeczna i spokojna kotka, odrobinę wycofana, ale możliwe, że to tylko z uwagi na stres. Pobyt w schronisku to zawsze wielka trauma dla wrażliwych zwierzątek, a taka właśnie jest Lusia. Kotka całymi dniami siedzi w swoim kartoniku, cichutko, nie zwracając na siebie niczyjej uwagi. Boi się, kiedy ktoś chce wziąć ją na ręce, jednak kiedy siedzi w swoim kartoniku, można ją głaskać bez końca. Koteczka słodko mruży oczka, dając do zrozumienia, że podobają jej się pieszczoty. Wierzymy, że w domowym zaciszu koteczka otworzyłaby się bardziej. Jedyne czego potrzebuje to poczucia bezpieczeństwa, o które niestety ciężko w schroniskowych warunkach, wśród nieustannego hałasu. Szukamy dla kici spokojnego, pełnego miłości domku.

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

płeć: kotka

wiek: ur. ok.  2017 r
umaszczenie: buro-białe
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: wkrótce
sterylizacja / kastracja: tak

Tel w sprawie adopcji: 692877699

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Lusi” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ