OTOZ Animals Oświęcim logo
Znalazły dom - od września 2011r

Afera

31 maja 2019

Adoptowana przez wspaniałą rodzinę z Piły Kościeleckiej. Dziękujemy!

Afera to kotka, która cudem uniknęła śmierci. Padła ofiarą ludzkiej bezmyślności. Ktoś podrzucił ją wieczorem pod schronisko, kiedy nikogo z pracowników już tam nie było. Szukając pożywienia, Afera weszła do boksu z psami. Zapewne zostałaby rozszarpana, gdyby nie zdążyła schować się pod budą. Spędziła tam całą noc, oraz połowę dnia następnego. Wśród jazgotu, jaki panuje na co dzień  w schronisku, długo nikt z pracowników ani wolontariuszy nie słyszał nawołującego rozpaczliwie kocięcia! Na szczęście w końcu usłyszeliśmy i przenieśliśmy kociątko w bezpieczne miejsce. Afera długo jeszcze nie mogła dojść do siebie. Była przerażona, nieustannie głośno płakała i drżała jak kupka nieszczęścia. O mały włos uniknęła śmierci, najstraszniej  z możliwych. Dopiero następnego dnia kotka uspokoiła się. Okazało się, że to cudowna, mrucząca przylepka, pełna miłości i oddania. Takie malutkie kochane cudeńko musi koniecznie trafić do dobrego domku, schronisko to nie miejsce dla niej.

Warunkiem adopcji jest sterylizacja kotki gdy ta osiągnie odpowiedni wiek (ok. 6 miesięcy).

CO DWA KOTY, TO NIE JEDEN!
Wbrew powszechnym poglądom, koty nie są samotnikami. W przypadku kota przebywającego przez cały czas w domu, towarzysz może dostarczyć dodatkowych bodźców, zachęcić do zabawy, umilić czas podczas nieobecności opiekunów. Jednym słowem – sprawić, że kot, którego już mamy, nie będzie się nudził. Opiekun ma również szansę obserwować sceny wzajemnej pielęgnacji sierści, przytulanie się, a także wspólne gonitwy. To nie tylko poprawia nastrój kotów, ale także sprawia, że łatwiej im zachować sprawność, prawidłową wagę i zdrowie fizyczne.

płeć: kotka

wiek: ur. ok. kwiecień 2019
umaszczenie: buro-białe
rasa: europejska
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak
szczepienia: wkrótce
sterylizacja / kastracja: nie

Tel w sprawie adopcji: 692877699

Odbiór kota wyłącznie z własnym transporterem.

W razie gdybyśmy nie mogli odebrać telefonu, prosimy o sms z treścią ”adopcja Afery” i oddzwonimy, gdy tylko będziemy mieć taką możliwość.

Wirtualna adopcja
Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach psa ani kota, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Wirtualna adopcja to inaczej adopcja na odległość. Polega ona na finansowaniu potrzeb psa lub kota przez comiesięczne wpłaty. Wirtualny opiekun będzie sprawował opiekę „na odległość”. Może także odwiedzać swojego pupila w Schronisku a także starać się znaleźć mu prawdziwy dom.
Koszt wirtualnej adopcji na miesiąc to 30 zł na kotka i 50 zł na psiaka. Więcej na temat wirtualnej adopcji dowiesz się TUTAJ